Üye Girişi      Firma Özel

Bazıları için evde parti kabusa dönüşürken, parti yapma konusunda daha pratik olan kişiler partiyi unutulmayacak keyifli bir hale getirebiliyor gerçi diğeri de unutulmaz oluyor çünkü ölü toprağı serpilmiş gibi sakin oluyor.

Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok, bununla ilgili deneyimler mevcut. Hadi onlara biraz bakalım;

1)Planlamaya başla

Bu konuda çok bir şey söylemek istemiyorum, kimi çağırıp kimi çağırmayacağını sana söyleyecek değilim; eğlenceli olsun, evi toplama zamanı geldiğinde kaçmasın… gibi şeyler söylemeye gerek olmadığını düşünüyorum. Tek söylemek istediğim şey;

-Önceden arkadaşlarına haber ver. Gidip de cumartesi günü akşam “Hadi bana atla gel eğlence yapcaz!” dersen olmaz. Adam zaten 1 hafta boyunca işte çalışıyor deli gibi, hafta sonu gelmiş adam eğlenecek o güne kadar çoktan plan yapmıştır büyük olasılıkla. O gün yaptığı planı değiştirirse ya “dönek” olur, ya da kafasında “keşke eğlenceye gitseydim” olur her türlü senin yaptığın ayıp.

3)Yiyecek -Vs- İçecek

Geri dön konseptine bak ona göre misafirlere yemek yapacak mısın, yapmayacak mısın onu düşün. Yapmayacaksan alkolsüz/alkollü içeceklerini al. Alkolleri misafirlere aldıracaksan onu da öncesinden söyle ki, geldiklerinde ellerinde alkol olmadığında kimsenin tadı kaçmasın ama yok ben partimde misafirlerime içkilerini kendim alırım diyorsan da abartmaya gerek yok, 2 kategori yap gidip de her içkiden alma yoluna gitme. (Örnek gelecek kişi sayısına göre bira, şarap veya bira, viski)

“Parti öyle güzel öyle keyifli oldu ki bir daha yapalım.” Lafını demek için yapıyoruz bu eğlenceleri, insanlar da öyle desin ki egomuz tavan yapsın 2. Nedenimiz de bu. İnsanların duygusal olduğunu unutma ve duygusal deneyimlerin yaşandığı yerler kolay kolay unutulmaz. Kalbe giden yol mideden geçer diyerek bunu biraz daha belirtmek istiyorum ve bu nedenlerle yemek de bu işteki en önemli durum biraz da riskli. Yapamıyorsan yemeği yapma hazır al ya da yemeğin güzel olduğundan emin ol.  Ama gene de yemek keyifli olay aslında. Onunla ilgili ilerleyen zamanda blogda konsepte göre yemek listeleri paylaşacağım ama şimdilik evde eğlencede atıştırmalık dediğimiz bazı yiyeceklerin listelesini (link) bulabilirsiniz.

4) Alışveriş Listesi                          

Önemli bir nokta iyi dinle burayı. Şimdi konseptini, gelecek arkadaşlarını, yemek /içecek ne alacağını belirledin. Eline bir kağıt kalem al ve başla yazmaya. Evde yeterli bardak, tabak, çanak var mı? Şarap içilecekse şarap bardağı var mı? Çatal, bıçak var mı? Bunun gibi küçük detaylara dikkat et, onları hemen listeye dahil et.

Sonra da belirlemiş olduğun yemek / içecek için neler gerekiyor, onlar için ihtiyaçlarını tahtaya yazmaya devam et.

Buz kalıbı çok önemli bir durum, onu dışardan temin etmek çok daha kolay olabilir ancak eğer temin edemediysen 1 gün öncesinde yeterli olacak kadar buzu temin etmen de fayda var. Mangalda da aynısını yaparız ya, fazla et olur yetmez diye her zaman artar ancak mevzu bahis buz ise hiçbir zaman yetmez her zaman fazlasını iste!

5)Stresten Kaç

“Eğlence yapıyoruz stres ne ola ki?” diyorsan tamam ama yazının başında da paylaşmıştım o kendini biliyor ve bundan kurtulma zamanı geldi hala kurtulmadıysa. Şunu unutma insanlar eğlenceye geldiğinde ne kadar eksik varsa söylese de aslında onlar seni kıskanıyor ve seni seviyor. Kendini eğlenceye kaptır, boş ver artık kasma kendini.

İyi eğlenceler...

Burası hep arkadaş ve birliktelik işte.

Sevdiklerini topla, böyle eğlenceli fotoğraflar çek ama yalandan olmasın :) Promosyonlar da bizden... Hadi eğlenceni evine taşı!!